O nas

Łowcy-przygód wyruszają w drogę... głodni przygody, spragnieni widoku odległych krajów.

Wyruszają by odkryć nowe zakątki świata, poznać ludzi zamieszkujących najrozmaitsze tereny, ich kulturę i zwyczaje. W każdym momencie będąc otwartym na to co los przyniesie, gdzie nas skieruje, kogo postawi na naszej drodze.


Nastawiamy się na przygodę. I to właśnie ona sprawia, że podróże są naszą pasją, ideą i radością życia.
Co rozumiemy po przez "przygodę"?
• podróżowanie stopem,
• wchodzenie do opuszczonych budynków,
• przyłączanie się do spotkanych ekip wyprawowych,
• rozbijanie namiot w miejscach niezwykłych może czasem niebezpiecznych.... czyli wszystko to co może wiązać się z niesamowitym odkryciem, poznaniem fantastycznych, ciekawych ludzi bądź wrzuci nas w wir zaskakujących wydarzeń.


Odwiedzamy kolejny kraj bez pośpiechu turysty, który często nie dostrzega wielu fantastycznych aspektów podróżowania. Podróżujemy także także "bez wyczynowo", nie zaciskając pięści w walce z własnym bólem, nie ograniczając się do wąskiego, często skupionego na pojedynczym celu spojrzenia.

Skupiamy się na eksploracji miejsc omijanych przez większość turystów z powodu braku czasu bądź sprzętu.
Ogromną wagę przywiązujemy do rozmowy i czasu spędzonego z ludnością danego kraju, aby zaczerpnąć z nieocenionego źródła wiedzy, zarówno podróżniczej jak i kulturowej i życiowej. Jako osoby związane z poznańskim światem artystycznym, kontaktujemy się także z ośrodkami kultury, artystami, amatorskimi zespołami teatralnymi i muzycznymi. Szukamy artystycznej przygody. Wymiany doświadczeń... a nawet wspólnego występu. W ten sposób pragniemy poznać sztukę odległych krajów. Poznajemy ją nie tylko dla własnej, intelektualnej korzyści, lecz by, po powrocie do Polski, móc promować.

Innym celem jaki sobie stawiamy jest promowanie taniego i świadomego podróżowania, do nieznanych bądź słabo poznanych rejonów świata, szczególnie wśród młodzieży. Aby wyruszyli w drogę, na której nabędą nieocenioną umiejętność niezależnego patrzenia na świat, nabiorą doświadczenia życiowego i nauczą się tolerancji wobec innych, wspaniałych kultur co jest tak ważne w dzisiejszych Multi-narodowościowych społeczeństwach. Drogą do osiągnięcia tego celu są prelekcje m.in. w bibliotekach i lokalnych ośrodkach kultury ale przede wszystkim w szkołach i środowiskach młodzieżowych.


Taki jest nasz pomysł na podróżowanie. Poznawanie i odkrywanie szczególnie tego co nie jest na pierwszym planie, i dzielenie się doświadczeniami z innymi zachęcając ich do wyruszenia na własny szlak. Na szlak, na którym odkryją, że całe nasze życie jest wielką, wspaniałą przygodą.

Michał Pyżanowski
Łowcy Przygód © 2010 - lowcyprzygod.com.pl
 webmaster Maciej Plater-Zyberk © 2010-2011